screble

Služba Google Ads

Reklamný systém zobrazovania reklám vo výsledkoch vyhľadávania.

Reklamy Google Ads sú reklamným systémom spoločnosti Google, v ktorom inzerenti ponúkajú ceny za určité kľúčové slová, aby sa ich reklamy, na ktoré sa dá kliknúť, zobrazili vo výsledkoch vyhľadávania Google. Keďže inzerenti musia za tieto kliknutia platiť, spoločnosť Google zarába peniaze z takéhoto vyhľadávania.

Google Ads je reklamná platforma s platbou za kliknutie (PPC). Na rozdiel od iných platforiem PPC, ako je napríklad Facebook, služba Google Ads ponúka inzerentom tri základné spôsoby na oslovenie ľudí. Prvý spôsob je prostredníctvom vyhľadávacej siete Google a druhý prostredníctvom obsahovej siete Google. Najnovším spôsobom zobrazovania reklám sú tzv. reklamné nákupy, ktoré zobrazujú fotky jednotlivých produktov s popisom a cenami.

Jednotka v online reklame

Google Ads je reklamná platforma, ktorej sa nedá vyhnúť. Pre väčšinu firiem je prvou voľbou v online svete. Predurčuje ju k tomu neotrasiteľná pozícia vyhľadávača Google a obrovský rozsah obsahovej siete.

Ako vám Google Ads pomôže?

Vyhľadávacia sieť Google je vynikajúcou príležitosťou na zachytenie používateľov, ktorí sa nachádzajú vo fáze prieskumu a nákupu online predaja. Textové reklamy sú vedľa adresy URL stránok označené malou značkou „Reklama“.

Reklamná sieť Google funguje rozdielne. Namiesto zobrazovania reklám používateľom, ktorí aktívne online hľadajú produkt alebo službu, sa na webové stránky, na ktoré si myslíte, že sa zameriate, umiestnia „grafické reklamy“ alebo „bannerové reklamy“. Keďže títo používatelia aktívne nehľadajú to, čo chcete predať, zvyčajne nekliknú na bannerové reklamy. Avšak používatelia niekedy nevedia, čo chcú, až kým to neuvidia, takže grafické reklamy vám môžu pomôcť dostať sa pred potenciálnych zákazníkov, ktorí by nikdy vašu spoločnosť sami nenašli.

Kľúčové slová pre Google Ads

Kľúčové slová v službe Google Ads sú slová a frázy, ktoré inzerenti ponúkajú v nádeji, že ich reklamy sa zobrazia na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja Google, keď ľudia hľadajú tieto produkty alebo služby. Ak napríklad máte e-shop na topánky, mohli by ste ponúkať ceny za kľúčové slovo ako napríklad „Nike tenisky“. Prieskum kľúčových slov je proces používania nástrojov a údajov na určenie, ktoré kľúčové slová s najväčšou pravdepodobnosťou prinesú relevantnú návštevnosť vašim reklamám, a tým aj vašej webovej stránke.

Možnosti Google Ads:

  • reklama vo Vyhľadávacej sieti Google
  • reklama v Obsahovej sieti Google (GDN)
  • video reklama na portáli YouTube
  • reklama v službe Gmail
  • reklama v obchode Google Play
  • reklama v mobilných aplikáciách
  • produktové kampane
  • remarketing, dynamický marketing
  • Google nákupy

Sme držiteľmi certifikátov pre Vyhľadávaciu sieť, Obsahovú sieť, video reklamu na YouTube aj mobilnú reklamu. Preto vám vieme poskytnúť služby v celej palete možností, ktoré systém Google Ads poskytuje. Výsledky našej práce (a rozdiel medzi úspešnou a neúspešnou kampaňou) však nie sú dané certifikátmi, ale dlhoročnými skúsenosťami, trvalým vzdelávaním a sledovaním aktuálnych trendov.

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.