okuliare na knihe

Performance marketing

Digitálna stratégia, ktorá sa vzťahuje na online marketingové a reklamné programy.

Performance marketing (výkonnostný marketing) je digitálna stratégia, ktorá sa vzťahuje na online marketingové a reklamné programy, v rámci ktorých sú inzerenti a marketingové spoločnosti platení po dokončení konkrétnej akcie, čiže konverzie používateľa.

Konverzia môže byť napríklad vyplnenie objednávkového formulára, registrácia alebo prihlásenie sa na odber newsletteru. Táto konverzia sa nastaví pred spustením kampane ako jej cieľ.

Výhodou takejto kampane je merateľnosť - vieme presne povedať, koľko sme do kampane investovali a aká bola návratnosť. Celkový úspech kampane závisí od toho, či boli splnené ciele KPI. Skratka KPI znamená key performance indicator, teda kľúčový indikátor výkonu. Ide o metriku, ktorá monitoruje, čo je pre spoločnosť dôležité.

Predajné kampane

Predajné kampane cielia na zákazníka, ktorý je pripravený nakúpiť. Takýto zákazník hľadá konkrétny produkt a rozhoduje sa medzi ponukami konkurenčných firiem. Väčšinou sa využíva na získanie takéhoto zákazníka PPC reklama vo vyhľadávaní (Google Ads). Pri predajných kampaniach je za sekundárny výkon považovaný napríklad počet odoslaných objednávok, telefonátov atď.

Remarketingové kampane

Slúžia k opätovnému získaniu potenciálneho zákazníka, ktorý už našu značku pozná, ale z nejakého dôvodu nenakúpil a vypadol z nákupného procesu. 

Nástroje performance marketingu

Ak by sme to chceli generalizovať, medzi nástroje performance marketingu môžeme zaradiť všetky online médiá, ktorých výsledky vieme okamžite vyhodnotiť. Medzi ne patrí napríklad displejová reklama (bannery, pop-up okná), textová reklama na Google Ads, e-mailová reklama či affiliate kampaň. Niektoré metriky dokážeme merať a vyhodnotiť aj zo sociálnych sietí či video reklamy. 

Profesionáli v oblasti marketingu výkonnosti, agentúry a mediálne spoločnosti sa spoliehajú na platené marketingové kanály:

 

Zaujala vás naša práca?

Povedzte nám o svojom projekte.

Ako Google Partner vám vieme poskytnúť tú najlepšiu podporu.